Unia Europejska (logo) Pomorze Zachodnie (logo)

Zasady konkursu

Latarnia morska
Przyjmowanie zgłoszeń

Konkurs skierowany został do mikro, małych i średnich firm oraz do startupów z Pomorza Zachodniego. Startupy miały zagwarantowane maksymalnie 3 miejsca w każdej kategorii laureatów. Aby zgłosić swoją firmę do konkursu wystarczyło wypełnić formularz zgłoszeniowy, który do 25 czerwca 2019 r. dostępny był na naszej stronie.

Na podstawie odpowiedzi zawartych w formularzu wytypowaliśmy 15 najbardziej inspirujących, innowacyjnych przedsiębiorstw w regionie i zaprosiliśmy ich do udziału w dalszej części konkursu. Lista 15 laureatów dostępna jest tutaj.

Każdy mógł też sam nominować firmę/startup, będąc jego klientem, współpracownikiem lub po prostu znajomym. W takim przypadku skontaktowaliśmy się z nominowanymi kandydatami i osobiście zaprosiliśmy ich do wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Autor najbardziej interesującej nominacji został nagrodzony tabletem Apple iPad 128GB WiFi. Informacje o zwycięskiej nominacji znajdziesz tutaj.

Termin nadsyłania zgłoszeń upłynął 25 czerwca 2019 o godz. 23.59, a dla nominujących 13 czerwca 2019 r., o godz. 23.59. Udział w konkursie był bezpłatny.

Nominacje

Do 13.06.2019 r. każdy internauta mógł wskazać wyjątkowe firmy/startupy, które zasługiwały na udział w konkursie. Wskazane przez internautów firmy zaprosiliśmy do konkursu.

Zadanie było bardzo proste, ale wymagało wykazania się kreatywnością, bo im ciekawiej opisaliście nominowane firmy, tym mieliście większą szansę, że nagroda trafi właśnie do Was! Informacje o zwycięskiej nominacji znajdziesz tutaj.

Wybór laureatów

Na podstawie zgłoszeń wytypowaliśmy po 5 przedsiębiorstw w każdej z 3 kategorii – mikro, małych i średnich firm. Startupy miały zagwarantowane maksymalnie 3 miejsca w każdej kategorii laureatów.

Co ocenialiśmy?

  • twoją historię – np. pomysł na założenie biznesu, motywacje założycieli, itp.
  • twoją drogę do sukcesu – np. osiągnięcia, wdrożenia nowych technologii, nagrody i wyróżnienia, itp.
  • twoją innowacyjność i przewagę na rynku.
Prezentacja laureatów

Laureaci Konkursu wzięli udział w kampanii promującej potencjał gospodarczy Pomorza Zachodniego. W ramach tej kampanii wspólnie z każdym laureatem stworzyliśmy filmy, które poprzez ukazanie biznesowych historii i sukcesu laureatów, będą umacniały gospodarczy wizerunek Pomorza Zachodniego oraz ukazywały wysoki poziom innowacyjności i konkurencyjności gospodarki regionu.

Głosowanie użytkowników

Otwarte głosowanie to kluczowy moment konkursu. Wszystkich internautów zaprosiliśmy do grywalizacji, czyli wirtualnego zakupu akcji swoich faworytów na „Giełdzie Biznesu”.  Tu każdy mógł się poczuć jak prawdziwy inwestor. Wprawdzie monety były wirtualne, ale profile firm-laureatów – jak najbardziej prawdziwe!

Otwarte głosowanie, czyli „Giełda Biznesu” ruszyło 27 sierpnia 2019 r., a zakończyło się 16 września o godz. 23:59. Aby można było wziąć udział w głosowaniu należało założyć konto Gracza.

W trakcie głosowania poznaliście prawdziwe historie firm / startupów, ich osiągnięcia, innowacyjność i plany na przyszłość. Stworzone filmy pokazały specyfikę działalności każdego z laureatów.

Głosujący spośród firm / startupów wybrali:

  • 1 zwycięzcę z kategorii mikroprzedsiębiorstw: Metal Madness
  • 1 zwycięzcę z kategorii małych przedsiębiorstw: Lark Leisure Homes
  • 1 zwycięzcę z kategorii średnich przedsiębiorstw: Sagra Technology

Zwyciężyły te przedsiębiorstwa, których akcje na „Giełdzie Biznesu” w momencie zakończenia gry, były najdroższe.

Nagrodziliśmy także 15 graczy „Giełdy Biznesu”, którzy dokonali najlepszej inwestycji w ramach jednej tury gry.

Więcej o nagrodach i innych korzyściach czekających na zwycięzców, dowiesz się w zakładce >>Nagrody<<.

Giełda Biznesu wystartowała 27 sierpnia 2019, a zakończyła się 16 września 2019.

Gala Finałowa

Podsumowanie konkursu, w ramach którego nagrodziliśmy wszystkich zwycięzców i laureatów nastąpiła podczas uroczystej Gali Finałowej – 14 października 2019 r. w hali Netto Arena w Szczecinie.

Podczas wydarzenia nagrodziliśmy:

  • zwycięzców wybranych przez graczy – inwestorów na „Giełdzie Biznesu” w każdej z kategorii mikro, małych i średnich firm z uwzględnieniem startupów (w sumie 3 podmioty)
  • pozostałych laureatów (12 podmiotów)

Galę poprowadził Mateusz Hładki, a atrakcją wieczoru była Ania Dąbrowska.

Udział w Gali była znakomitą okazja do inspirujących spotkań, poznania wszystkich laureatów oraz nawiązania cennych kontaktów biznesowych.

Więcej informacji w zakładce Gala.

Załączniki

Instrukcja „Jak grać?”:

Pobierz plik

Regulamin Grywalizacji:

Pobierz plik

Regulamin Konkursu:

Pobierz plik
Twoja przeglądarka jest nieaktualna! Może to powodować kłopoty z bezpieczeństwem oraz nieprawidłowe wyświetlanie stron. Zaaktualizuj swoją przeglądarkę lub pobierz jedną z następujacych: Firefox, Chrome, Opera.