Unia Europejska (logo) Pomorze Zachodnie (logo)

Konferencja

W poniedziałek  (28.03.2022r.) w Operze na Zamku w Szczecinie odbyła się konferencja Pomorze Zachodnie  Innowacyjne Kreatywne Nowoczesne skupiająca się w szczególności na wsparciu i rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, a także osób planujących założyć swoją działalność gospodarczą, szczególnie w zakresie szeroko pojętych przemysłów przyszłości, w tym branży kreatywnej, rozwoju innowacji, nowych technologii i zielonej energii.

Wszystkie wystąpienia zostały podsumowane notatką wizualną wykonaną przez Annę Staśkiewicz.

Wydarzenie organizowane z inicjatywy Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, zgromadziło ponad 160 uczestników, ze świata biznesu, kultury i technologii. W trakcie wydarzenia uczestnicy mogli dowiedzieć się jakie narzędzia i pomoc Pomorze Zachodnie przygotowało dla przedsiębiorców w trudnym położeniu, a także dla tych, którzy mimo trudnych czasów planują przekuć swoją pasję w dochodowy biznes.

Pragniemy, aby wydarzenie było platformą wymiany doświadczeń, możliwości, pomysłów i jednocześnie inspirowało swoją formą do wykorzystywania i prezentowania innowacyjnych rozwiązań. Każdy osobiście mógł przyjść i sprawdzić, z jakich konkretnych narzędzi będą mogły wkrótce skorzystać wszystkie zainteresowane firmy z naszego regionu – mówił Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz

Na konferencji „Pomorze Zachodnie – Innowacyjne Kreatywne Nowoczesne, gościliśmy przedstawicieli lokalnych przedsiębiorców, którzy w panelu „Sukces na Pomorzu Zachodnim” opowiedzieli w kilku słowach o swojej działalności, planach na przyszłość i trudach z jakimi muszą się mierzyć w codziennym prowadzeniu biznesu.  

W kolejnym etapie projektu „Ster na innowacje” planujemy zorganizować konkursy gospodarcze, warsztaty dla przedsiębiorców, a także skrojoną na miarę pomoc w formie Portalu Przedsiębiorcy, gdzie każdy z was będzie mógł skorzystać z niezbędnej dla siebie pomocy. Wiemy jak ważna jest pomoc mentorów, ludzi, którzy już osiągnęli światowy sukces, dlatego chcemy dać Wam możliwość spotkania się z nimi na kolejnych konferencjach tematycznych dotyczących designu, Zielonej energii i nowych technologii– mówił Krzysztof Barczyk Dyrektor Gabinetu Marszałka

W drugim panelu „Pomorze Zachodnie dla biznesu”, przedstawiciele regionalnych organizacji wspierających przedsiębiorców, w kilku słowach opowiedzieli o możliwościach jakie daje współpraca, w jaki sposób lokalni przedsiębiorcy korzystający z ich pomocy w tych trudnych czasach, dalej mogą realizować odważne, nowoczesne i innowacyjne projekty, które wspólnie tworzą obraz silnego gospodarczo oraz otwartego na rozwój Pomorza Zachodniego.

W roli gości specjalnych wystąpiła dr Joanna Jurga– analogowa astronautka,  projektantka produktu i przestrzeni, która przeniosła nas w przyszłość opowiadając jak może wyglądać funkcjonowanie w niedalekiej rzeczywistości i jak będzie zmieniał się rynek pracy. 

Natomiast Tomasz Miler– biotechnolog z wykształcenia, który swoją pasję do garniturów przerodził w biznes, prowadzący bloga TomaszMiler.com, a także kanał na Youtube, gdzie większość jego filmów widziało ponad 1mln osób. Opowiedział nam swoją historię od początku, mówiąc jak wiele przeszkód musiał pokonać by osiągnąć dzisiejszy sukces.

Dodatkową platformą wymiany informacji oraz doświadczeń była strefa networkingowa, gdzie wszyscy prelegenci byli dostępni dla uczestników konferencji. Dało to ogromną możliwość bezpośredniego spotkania z autorytetami, wymiany kontaktów oraz poznanie szczegółowych informacji o możliwościach dla lokalnych MMŚP, a także możliwości nawiązania wzajemnej współpracy.

Galeria zdjęć

Filmowy skrót konferencji


Zadanie jest finansowane ze środków UE – EFRR w ramach działania 1.14 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 pod nazwą „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje -etap II”

Załączniki

277756136_690740701959624_940045304991936959_n:

Pobierz plik
Twoja przeglądarka jest nieaktualna! Może to powodować kłopoty z bezpieczeństwem oraz nieprawidłowe wyświetlanie stron. Zaaktualizuj swoją przeglądarkę lub pobierz jedną z następujacych: Firefox, Chrome, Opera.