/

R3 Polska

R3 to polska spółka założona w celu realizowania głównej misji przedsiębiorstwa, jaką jest budowanie systemu Smart RVM, wspierającego proces odzysku opakowań po napojach, motywowania do ich zwrotu oraz budowania świadomości proekologicznej społeczeństwa.

Aby osiagnąć cel firma podjęła współpracę z wiodącymi na rynku polskimi firmami jak Centrum Badawczo – Rozwojowe Autocomp Management Sp. z o.o. (wdrożenia systemów z dziedziny automatyki i sterowań) oraz Mentor Sp. z o.o. Sp. K. (produkcja systemów audiowizualnych, technologie interaktywne). Efektem tej współpracy jest zakończenie w sierpniu 2020 roku prac projektowych i produkcji prototypu nowego modelu automatu Smart RVM.

Współpraca z lokalnymi przedsiębiorstwami pozwoliła stworzyć innowacyjny produkt na polskim rynku.

Recomat to automat wspierający odbiór jednorazowych opakowań po napojach PET oraz puszek ALU, a także nakrętek (HDPE). To rozwiązanie zaprojektowane i wyprodukowane w całości w Szczecinie.

3 frakcje odpadów trafiają do 3 niezależnych koszy, co jest już pierwszym krokiem w segregacji i drodze do recyklingu, czyli przetwarzania i odzysku surowców, tak aby włączyć je do obiegu zamkniętego.

„Celem projektu jest zebranie jak największej ilości plastiku poprzez odpowiednie zmotywowanie społeczeństwa i zapewnienie dostępnego i intuicyjnego systemu zwrotu opakowań. Realizujemy to poprzez wdrażanie zewnętrznych, outdoorowych automatów wraz z systemem motywacyjnym. Niestety, nasz polski system kaucyjny jest ciągle w przygotowaniu, dlatego nie czekając na odpowiednie legislacje, wzięliśmy sprawy w swoje ręce i przygotowaliśmy system motywacyjny w postaci ogólnodostępnej aplikacji RecomApp z katalogiem nagród”.

Po każdej oddanej butelce otrzymuje się punkt. Zebrane punkty można zamienić na wybrane nagrody, np. zniżka w Desigual, dodatkowe punkty w Decathlon, rabat na burgera czy kawę w sklepie internetowym. Do katalogu ofert mogą dołączać firmy z całego kraju.

Za swoją działalność firma otrzymała liczne nagrody, w tym Marka Przyszłości 2022, Złoty Medal Poleco oraz Wybór Konsumentów Poleco, a także Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju. W 2021 roku przedsiębiorstwo uhonorowano takimi tytułami jak: „Dobry Wzór 2021”, „Wzór Roku 2021” oraz nagrodą specjalną od Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Firma zdobyła również nagrodę „Studencki Ecopartner” od Uniwersytetu Szczecińskiego podczas Gali Aktywności Studenckiej Gryfy Samorządności.

Obecnie firma rozbudowuje sieć Recomatów w Polsce – można je spotkać w kilku miejscach w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie i w jego okolicach.

Przedsiębiorstwo bierze też udział w różnych eko akcjach, projektach, targach i konferencjach, wspierając inicjatywy ekologiczne.

Więcej o Recomatach znajdziesz na https://www.r3polska.pl/

Przejdź do pozostałch wiadomości