Unia Europejska (logo) Pomorze Zachodnie (logo)

Laureaci I edycji

Poznajcie 24 laureatów I edycji konkursu. Zapoznajcie się z ciekawymi informacjami na temat każdej firmy i zobaczcie, jaki film nagraliśmy z każdym z nich.

Jacht

Aerobits

Lotnictwo, elektronika, robotyka to nasze pasje i kompetencje. Balansując na granicy możliwości elektroniki, dostarczamy systemowe rozwiązania z zakresu integracji dronów w przestrzeń powietrzną. Przygraniczna lokalizacja i szybki dostęp do infrastruktury międzynarodowych lotnisk sprzyja naszym testom.

Escape Room Supplier

W Supplierze kreatywność zderza się z najnowszymi technologiami. Realizując projekty mechanicznych i elektronicznych efektów specjalnych do escape roomów, uwalniamy kreatywność klientów. Nasze produkty nie wymagają wiedzy technicznej. Są jak klocki LEGO – dopracowane, wytrzymałe, łatwe w obsłudze. Działamy na całym świecie: na 6 kontynentach, w 58 krajach.

Foonka

Foonka to wyjątkowe tekstylia. Słoma, alpejska łąka, błogie chwile wakacyjnego lenistwa – sugestywne wzory tkanin odnoszą się do natury i doskonale wpływają na nastrój. Działamy lokalnie, czerpiąc inspirację z tutejszych jezior i lasów.

Ministerstwo Dobrego Mydła

Ręcznie wyrabiane mydła i naturalne kosmetyki to nasza pasja i duma. Szczecińska lokalizacja zapewnia doskonałą infrastrukturę, czyste powietrze i świetną kadrę. Klimat nadmorskich przestrzeni, prostoty i wolności wpisany jest w DNA firmy.

MotoRenovatio

Od lat kolekcjonuję zabytkowe motocykle. Zawsze marzyłem o ich renowacji. Przy wsparciu żony rzuciłem pracę i postawiłem wszystko na jedną kartę. Tak powstało MotoRenovatio. Przez wspólną pasję poznałem mojego kolegę i pracownika – Kamila. Dziś zajmujemy się również serwisem współczesnych jednośladów i quadów.

pAudio Technologies

Kiedyś, sprzedając systemy akustyczne globalnych korporacji, zapytaliśmy siebie: „A dlaczego nie wprowadzić swoich rozwiązań?” Tak zrobiliśmy. Dziś pAudio sama produkuje dla firm krajowych i zagranicznych. Dostarcza dźwiękowe systemy ostrzegawcze i specjalistyczne rozwiązania audio.

Pushka Studio

Pushka Studio to zespół profesjonalistów napędzanych pasją. Pierwsze w Szczecinie studio zajmujące się profesjonalnie wielkoformatowymi projekcjami multimedialnymi, animacją, scenografią oraz projektowaniem graficznym. Tworzymy m.in. spoty reklamowe oraz animacje eventowe na potrzeby różnych festiwali, sztuk teatralnych, eventów firmowych etc.

Rentumi

Najpierw wynajmowaliśmy mieszkania na pokoje dla studentów. Gdy ilość pracy w excelu stała się zbyt duża, zautomatyzowaliśmy płatności czynszów. Aplikacja Rentumi to automatyczne księgowanie czynszów, zgłaszanie awarii, zdalne podpisywanie umowy najmu, zarządzanie stanem liczników itd.

Vital-Sauna

Mamy świetny zespół projektantów, a ich wizje realizujemy z doskonałych materiałów. Nie tylko w Polsce – bo lokalizacja na Pomorzu Zachodnim otwiera przed nami drzwi na świat. Dziś, poza relaksem, klienci oczekują ciągle nowych wrażeń. Dlatego ta praca jest dla nas niekończącą się przygodą. I wielkim powodem do dumy!

Winnice Kojder

Tu, w otulinie Parku Krajobrazowego „Puszcza Bukowa”, winnicom dobrze służy niepowtarzalny mikroklimat. W winnicach Kojder – by nie zakłócać naturalnej harmonii ani tworzenia się unikalnych aromatów i smaków – nie stosujemy chemicznych środków ochrony i syntetycznych nawozów. Nasze wina mają zdecydowanie niższą zawartość siarczynów niż produkowane metodą konwencjonalną.

Stoprocent

Kultura hip-hop napędza modę, muzykę, design. Jest też kołem zamachowym naszego biznesu. Z chęci wyrażania siebie poprzez wartości – jak wolność, upór, wyobraźnia, poczucie humoru – stworzyliśmy markę, która jest ich nośnikiem, ma polską tożsamość i nazwę. Produkujemy ubrania w szeroko rozumianym pojęciu streetwear.

Carbon Fox

Zaczęło się od potrzeby niezależności i od pasji – do motocykli rajdowych i lekkich konstrukcji z naturalnych ekologicznych materiałów. Stworzyłem firmę, gdzie powstają produkty rewolucjonizujące rynek motoryzacyjny, morski, kolejowy i gdzie wciąż kreują się nowe pomysły.

Hortulus

Hortulus powstał z miłości do natury i chęci dzielenia się tym, co piękne. Pasję i wykształcenie łączymy z promocją ogrodnictwa i edukacją. Nasze ogrody stanowią największą kolekcję roślin strefy klimatycznej 7b i najliczniej odwiedzaną atrakcję Pomorza Zachodniego.

Pigment

Firmę założył mój ojciec. Gdy w 1984 zacząłem pracę, brakowało surowców. Pracowaliśmy w starych magazynach, wodę braliśmy ze studni. Pierwsza hala produkcyjna stanęła dopiero w latach 90. Naszym flagowym produktem są farby fotokatalityczne.

Centrum Pszczelarskie Łukasiewicz

Profesjonalne centrum zajmujące się pszczelarstwem od A do Z: miód, pyłek, propolis, mleczko, świece woskowe, kosmetyki, sprzęt i zaopatrzenie pszczelarzy, oferta apiterapii. Doskonałe, a za razem piękne położenie w dolinie Odry daje nam najwyższej jakości produkty pszczele.

SUP 4 NAV

Jesteśmy firmą kreującą nowe kierunki rozwoju branży morskiej, spółką spin-out pracowników Akademii Morskiej w Szczecinie. Koncentrujemy się na działalności badawczo-rozwojowej. Oprócz systemów wspomagania decyzji i antykolizyjnych, oferujemy rozwiązania mapowe dla marynarzy i żeglarzy.

Vetico

Wiodąca specjalizacja firmy to fizjoterapia zwierząt. By odzyskały sprawność, stosujemy innowacyjne metody. Brakuje takich specjalizacji! Dla właścicieli zwierząt – również zachodnich sąsiadów, których mamy blisko – korzystanie z naszych usług to szansa uzyskania koniecznej pomocy.

Teonite

Jako 1 z niewielu firm IT w Polsce wyspecjalizowaliśmy się w analizie i przetwarzaniu danych. Budujemy systemy „szyte na miarę”. Klient mówi, czego potrzebuje, a my gwarantujemy mu dokładne pomiary potrzeb biznesowych i idealnie dopasowany system.

REMOR

Marka REMOR Solar powstała w 2002 r. (choć firma REMOR istnieje ponad 70 lat). Dziś jesteśmy największym producentem systemów montażowych dla paneli słonecznych w Polsce i 1 z liderów w Europie. Połączenie pasji i dbałości o szczegóły cechuje każdy z etapów kreacji.

Lark Leisure Homes

Pomysł firmy zrodził się z pasji do podróżowania. Z roku na rok powstaje coraz więcej pięknych miejsc, gdzie bazą noclegową są wolno stojące moduły – domy mobilne. Nasz fabryka to największe tego typu przedsiębiorstwo w Europie Środkowo-Wschodniej. Produkujemy szkieletowe konstrukcje domów mobilnych, modułów sanitarnych i odnowy biologicznej.

Akala Faraone

Produkcja sprzętu zapewniającego bezpieczeństwo i komfort pracy na wysokości to nasza misja. Nasza załoga to ludzie z pasją. Doceniam dobre ukształtowanie zaplecza przemysłowego, portowego i sieci komunikacyjnej Pomorza Zachodniego.

BKF Myjnie

Dziś BFK jest na 21 rynkach Europy i Azji, oferując myjnie bezdotykowe, portalowe, urządzenia myjące, różne systemy i dodatki. Czujemy się spełnieni, bo u nas podział obowiązków pokrywa się z zainteresowaniami. Jesteśmy różni i to nas łączy!

Lars Laj

W latach 70. w Kopenhadze Lars Thye zbudował plac zabaw dla swoich dzieci. Sukces sprawił, że zajął się produkcją certyfikowanych urządzeń na place zabaw. Firmę nazwał „Lars Laj”, co znaczy „Lars się bawi”. Powstała z miłości do dzieci, troski o ich bezpieczeństwo i rozwój.

MABO

Firma produkuje konstrukcje stalowe dla przemysłu, budownictwa i infrastruktury komunikacyjnej, wpisując się w specjalizacje Pomorza Zachodniego. Stawiamy na rozwój przez wdrażanie innowacji. 50% sprzedaży zasila rynki europejskie, czemu sprzyja dogodne położenie Szczecina.

NCDC

Dostrzegłem tu zdolnych ludzi z pomysłami oraz dobrą atmosferę do inwestowania. Rozwiązywanie problemów pociągało mnie od zawsze. To z tej pasji stworzyłem NCDC. Oferujemy wysokiej jakości oprogramowanie dla branży finansowej, jesteśmy ekspertem w zakresie systemu ubezpieczeń..

Party Deco

Firma oferuje najnowsze trendy w designie i jest w czołówce europejskich dostawców artykuły do dekoracji wesel i urodzin. Projektujemy je, produkujemy, importujemy i eksportujemy. Mamy pasję tworzenia, zespół profesjonalistów, zaawansowane systemy zarządzania, 1000 m2 biur, 10 000 m2 magazynów.

Troton

Gdy zakupione zostało zbyt dużo żywicy (potrzebnej do form odlewniczych), pojawił się pomysł wyprodukowania z niej szpachlówki. Decyzja okazała się dobra. Dziś firma zajmuje się produkcją lakierów samochodowych, szpachlówek, podkładów, produktów do renowacji jachtów, past polerskich itp.

Victoria Cymes

Jesteśmy firmą rodzinną z Wałcza – serca czystego obszaru Pojezierza Wałeckiego. W latach 80. wprowadziliśmy na rynek 1. syrop. Dziś firma jest jednym z największych producentów soków, syropów i napojów w Polsce, oferując ponad 140 produktów. Biznes budujemy z pasją, pamiętając, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Vortex

Jesteśmy zafascynowani naturą. Czy wiatr kiedykolwiek przestanie wiać, a słońce świecić? To niewyczerpane źródło jest darem natury, z którym postanowiliśmy pracować. Stworzyliśmy firmę zajmującą się realizacją projektów farm wiatrowych i fotowoltaicznych, w 100% związanych z zieloną energią.

WZ Eurocopert

Pod koniec lat 80. postanowiliśmy razem założyć pierwsze w Polsce przedsiębiorstwo zajmujące się maszynową produkcją wszelkiego rodzaju kopert. Dzisiaj, dzięki pasji, z jaką 2 rodziny prowadzą kopertowy biznes, firma rozwija się i pozyskuje nowe, już nie tylko europejskie rynki.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna! Może to powodować kłopoty z bezpieczeństwem oraz nieprawidłowe wyświetlanie stron. Zaaktualizuj swoją przeglądarkę lub pobierz jedną z następujacych: Firefox, Chrome, Opera.