Unia Europejska (logo) Pomorze Zachodnie (logo)

Zostać laureatem w takim Konkursie, to sukces. Zwyciężyć – to wielka rzecz

 

Członkowie Kapituły twierdzą, że wybrać spośród 30 firm te najlepsze, nie było łatwo, bo poziom był naprawdę wyrównany. Natomiast uczestnicy otwartego głosowania piszą na forach internetowych, że „przed konkursem mało kto wiedział, jak dużo jest ciekawych firm na Pomorzu Zachodnim” i podkreślają wyjątkowość Konkursu, w którym „zwykli ludzie” mogli wybrać 3 zwycięzców.

Wybór uczestników otwartego głosowania:

  • w kategorii mikrofirm: Rentumi, producent innowacyjnego systemu wynajmu mieszkań,
  • w kategorii małych firm: Fabryka Domów Mobilnych i Szkieletowych „Lark Leisure Homes”,
  • w kategorii średnich firm: MABO, szczecińskiego producenta specjalistycznych konstrukcji stalowych.

Wybór Kapituły Konkursu:

  • w kategorii mikrofirm: Escape Room Supplier, dostawca rozwiązań dla escape roomów,
  • w kategorii małych firm: Ogrody Hortulus,
  • w kategorii średnich firm: Vortex Energy Polska, specjalista od odnawialnych źródeł energii.

Zobacz filmy o zwycięzcach na naszym kanale YouTube.

Pozostali laureaci:

  • w kategorii mikrofirm: Aerobits, Foonka, Ministerstwo dobrego mydła, MotoRenovatio, pAudio Technologies, Pushka Studio, Vital-Sauna, Winnice Kojder,
  • w kategorii małych firm: Carbon Fox, Centrum Pszczelarskie Łukasiewicz, Pigment, Przychodnia Rehabilitacji Weterynaryjnej VETICO, REMOR, Stoprocent, Sup4Nav, TEONITE,
  • w kategorii średnich firm: Akala Faraone, BKF Myjnie, Lars Laj Polska, NCDC, Party Deco, Troton, VICTORIA CYMES, WZ EUROCOPERT

Zwycięzcy o sobie i atutach Pomorza Zachodniego

W kategorii mikrofirm: Rentumi

Najpierw wynajmowaliśmy mieszkania na pokoje dla studentów. Gdy ilość pracy w excelu stała się zbyt duża, zautomatyzowaliśmy płatności czynszów. To moja pasja od lat – stworzyłem system do automatycznego inwestowania na Giełdzie Papierów Wartościowych i pierwszy w Polsce program do pozycjonowania stron w Google. Aplikacja Rentumi to automatyczne księgowanie czynszów, zgłaszanie awarii, zdalne podpisywanie umowy najmu, zarządzanie stanem liczników itd. W Szczecinie doceniam m.in. możliwość korzystania z usług znakomitych programistów za rozsądną cenę.
~Wojciech Kłodziński

W kategorii mikrofirm: Escape Room Supplier

 

W Supplierze kreatywność zderza się z najnowszymi technologiami. Realizując projekty mechanicznych i elektronicznych efektów specjalnych do escape roomów, uwalniamy kreatywność klientów. Nasze produkty nie wymagają wiedzy technicznej. Są jak klocki LEGO – dopracowane, wytrzymałe, łatwe w obsłudze. Działamy na całym świecie: na 6 kontynentach, w 58 krajach. A zaczęło się od nieogrzewanego garażu, pracy w czapce i rękawiczkach, bo tak było zimno. Dla nas Pomorze Zachodnie to wyjątkowi, młodzi ludzie – ich spryt i motywacja stanowią o sile naszej firmy.
~Marcin Pleskacz

W kategorii małych firm: Fabryka Domów Mobilnych i Szkieletowych „Lark Leisure Homes”

Pomysł firmy zrodził się z pasji do podróżowania. Z roku na rok powstaje coraz więcej pięknych miejsc, gdzie bazą noclegową są wolno stojące moduły – domy mobilne. Fabryka Lark jest największym tego typu przedsiębiorstwem w Europie Środkowo–Wschodniej, oferującym aż 120 wyjątkowych projektów domów mobilnych, modułów sanitarnych oraz moduły SPA. Bliskość portu ułatwia nam transport surowców produkcyjnych i gotowych modułów drogą morską, a bliskość zachodniej granicy przyspiesza transport lądowy do krajów europejskich.
~Agnieszka Klin

W kategorii małych firm: Hortulus

25 lat temu, jako absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, połączyłam pasję i wykształcenie, tworząc przyrodniczy biznes. Centrum ogrodnicze, usługi projektowania zieleni i powstająca szkółka dały początek koncepcji Ogrodów Hortulus z największym na świecie labiryntem grabowym. Dziś ogrody stanowią unikalną kolekcję roślin tutejszej strefy klimatycznej i są najliczniej odwiedzaną atrakcją turystyczną Pomorza Zachodniego. Łagodny klimat i rozwinięta baza turystyczna regionu to dla mojego biznesu wymarzone warunki.
~Iwona Bigońska

W kategorii średnich firm: MABO

Zaczęło się w 1967 r., miałem 30 lat, zdrowe ręce, zapał i pomysły. Czasy były trudne. Dzisiaj MABO to ponad 200 pracowników, hale i nowoczesne maszyny. Wyposażenie, wiedza i umiejętności pracowników pozwalają konkurować na rynku europejskim, czemu sprzyja dogodne położenie Szczecina. Produkujemy wyroby metalowe, konstrukcje stalowe i, jako nieliczni, osprzęt kolejowej sieci trakcyjnej, tj.: napinacze II generacji i system aluminiowych podwieszeń. Te bardzo zaawansowane technicznie urządzenia to wynik inwestowania w badania i rozwój.
~Adolf Bogacki

W kategorii średnich firm: Vortex Energy Polska

Jesteśmy zafascynowani naturą. Słońce, wiatr… To niewyczerpane źródło jest darem natury, z którym postanowiliśmy pracować. W 2006 r. stworzyliśmy w Szczecinie firmę zajmującą się realizacją projektów farm wiatrowych i fotowoltaicznych, w 100% związaną z zieloną energią. Pracujemy z absolwentami regionalnych uczelni, którzy posiadają unikalne umiejętności wymagane przy realizacji projektów OZE. Naszym sprzymierzeńcem jest tutejsza natura – m.in. odpowiednie nasłonecznienie, co pozwala na realizację części projektów w regionie.
~Adam Pantkowski

Twoja przeglądarka jest nieaktualna! Może to powodować kłopoty z bezpieczeństwem oraz nieprawidłowe wyświetlanie stron. Zaaktualizuj swoją przeglądarkę lub pobierz jedną z następujacych: Firefox, Chrome, Opera.