Unia Europejska (logo) Pomorze Zachodnie (logo)

Zasady konkursu

Latarnia morska
Przyjmowanie zgłoszeń

Konkurs skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego. Aby zgłosić swoją firmę do konkursu należało wypełnić formularz zgłoszeniowy, który dostępny był w zakładce „Zgłoszenia” oraz zaakceptować Regulamin dostępny <<tutaj>>.

Odpowiedzi zawarte w formularzu posłużyły do wytypowania 30 najbardziej inspirujących przedsiębiorców w regionie i zaproszenia ich do udziału w dalszej części konkursu.

Można było  również nominować przedsiębiorstwo będąc jego klientem, współpracownikiem lub po prostu znajomym. W takim przypadku kontaktowaliśmy się z nominowanymi kandydatami i osobiście zapraszaliśmy  ich do wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Najbardziej kreatywna nominacja została wybrana i zostanie nagrodzona na Gali Finałowej.

Termin nadsyłania zgłoszeń upłynął 9 września 2018 r. o godz. 23.59. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 9 września 2018 r. o godz. 23.59. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Nominacje

Nominacje były szansą dla mieszkańców, by wskazać wyjątkowe firmy, które zasługują na udział w konkursie. Odzywaliśmy się do nominowanych firm ze specjalnym zaproszeniem do konkursu.

Formularz nominacji był dostępny do wypełnienia na stronie w odpowiedniej zakładce. Należało w nim uzasadnić, czym firma wyróżnia się w naszym regionie. Dla autorów najciekawszych nominacji przewidzieliśmy nagrodę – tablet Apple iPad 32GB WiFi.

Uwaga: nominacja nie była warunkiem udziału w konkursie, ani nie była równoznaczna ze zgłoszeniem firmy do rywalizacji.

Wybór laureatów

Na podstawie zgłoszeń wytypowaliśmy  po 10 przedsiębiorstw w każdej z 3 kategorii – mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Ocenione zostały następujące aspekty:

 • jaki był Twój pomysł na biznes i jaka idea za nim stała?
 • czym firma wyróżnia się na tle konkurencji?
 • czy potrafi podejmować i skutecznie radzić sobie z wyzwaniami?
 • czy w sposób nowatorski podchodzi do biznesu?
Prezentacja laureatów

Z 30 laureatami zakwalifikowanymi do drugiego etapu konkursu nakręciliśmy spoty reklamowe, które od startu głosowania czyli od 6 listopada 2018 r. są emitowane w Internecie. Chcemy w ten sposób pokazać inspirujące firmy z regionu, oraz zachęcić innych do czerpania z doświadczeń naszych laureatów.

Głosowanie użytkowników

Głosowanie to kluczowy element konkursu. Odbywa się na zasadzie gry „Giełda Biznesu” gdzie każdy z graczy może poczuć się jak prawdziwy inwestor. Wprawdzie monety są wirtualne, ale profile Laureatów – jak najprawdziwsze!

Zobaczycie tam ich prawdziwe historie, ich plany i krótkie filmiki, które pokazują specyfikę ich działalności. Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z profilem każdego przedsiębiorcy. Wówczas będziecie mogli dokonać wyboru na którego faworyta będzie oddawać głos czyli inwestować w jego akcje.

Szczegóły odnośnie zasad gry na Giełdzie Biznesu znajdziecie <<tutaj>> w instrukcji (załącznik nr 1). Miłej lektury i powodzenia w inwestycjach!

W ramach głosowania wyłaniać będziecie Wy jako gracze i głosujący:

 • 1 zwycięzcę z kategorii mikro przedsiębiorstw
 • 1 zwycięzcę z kategorii małych przedsiębiorstw
 • 1 zwycięzcę z kategorii średnich przedsiębiorstw

Zwycięskie biznesy czyli te których akcje w momencie zakończenia gry będą najdroższe.

Nagrodzimy także 20 graczy na  „Giełdzie Biznesu”, którzy dokonają najlepszej inwestycji w ramach jednej tury gry
Więcej o korzyściach, czekających na zwycięzców, dowiesz się w zakładce „Nagrody”.

>>Głosowanie<< ruszyło 6 listopada 2018 r., a zakończy się 27 listopada o godz.23:59.

Głosowanie Kapituły

Niezależnie od uczestników „Giełdy Biznesu”, swoich faworytów wybiorą także Członkowie Kapituły Konkursu, czyli osoby, które dzielą z przedsiębiorcami doświadczeniem budowania i prowadzenia prosperującej firmy na Pomorzu Zachodnim.

Łącznie Kapituła wybierze 3 zwycięzców – po jednym w każdej kategorii (mikro, małe i średnie przedsiębiorstwo). Dokonując oceny Członkowie Kapituły będą kierowali się informacjami przesłanymi przez kandydatów oraz materiałami filmowymi.

Ocenione zostaną w szczególności następujące aspekty:

 • potencjał inspirowania innych przedsiębiorców do działania
 • umiejętność wyróżnienia się na tle konkurencji
 • podnoszenie konkurencyjności firmy
 • wykorzystanie atutów regionu i działanie w ramach regionalnych inteligentnych specjalizacji
 • pomysły na dalszy rozwój firmy
Gala „Biznes pod banderą sukcesu 2018”

Podsumowanie konkursu, w ramach którego nagrodzimy wszystkich zwycięzców i laureatów nastąpi podczas uroczystej Gali Finałowej – 11 grudnia 2018 r. w hali Netto Arena.

Podczas wydarzenia nagrodzone zostaną przedsiębiorstwa:

 • po  1 zwycięzcy wybranym przez Kapitułę Konkursową w każdej z kategorii mikro, małe i średnie przedsiębiorstwo (łącznie 3)
 • po 1 zwycięzcy wybranym przez graczy – inwestorów na „Giełdzie Biznesu” w każdej z kategorii mikro, małe i średnie przedsiębiorstwo (łącznie 3)

A ponadto:

 • 24 laureatów
 • 20 głosujących – graczy „Giełdy Biznesu”, którzy dokonają najlepszej inwestycji w ramach jednej tury gry
 • 1 osoba, która najlepiej uargumentuje nominację wybranej przez siebie firmy

Galę poprowadzą gwiazdy telewizji, a nastrojowy klimat zagwarantuje orkiestra “na żywo”. Kto? Szczegóły wkrótce!

Podczas części motywacyjno- inspiracyjnej zaproszeni prelegenci opowiedzą nam jak wyglądała ich droga, oraz przekażą odpowiednią porcję motywacji, byśmy i my potrafili na tę ścieżkę sukcesu wkroczyć. Zwieńczeniem wydarzenia będzie występ Gwiazdy Specjalnej.

Udział w Gali to znakomita okazja, żeby poznać wszystkich laureatów, zainspirować się i nawiązać cenne kontakty biznesowe.

Już dziś serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!
Możesz odebrać bilet dla siebie i swoich bliskich >>tutaj<<
Regulamin, według którego generujemy zaproszenia znajduje się >>tutaj<<

Regulaminy

Instrukcja: Jak grać na Giełdzie Biznesu?:

Pobierz plik

Regulamin grywalizacji:

Pobierz plik

Regulamin konkursu:

Pobierz plik
Twoja przeglądarka jest nieaktualna! Może to powodować kłopoty z bezpieczeństwem oraz nieprawidłowe wyświetlanie stron. Zaaktualizuj swoją przeglądarkę lub pobierz jedną z następujacych: Firefox, Chrome, Opera.