/

Wasted Couture

Wasted Couture to marka stworzona przez Violę Sychowską w 2015 roku. Od samego początku postawiła sobie za cel produkcję odzieży i dodatków w stylu postapokaliptycznym, dzięki którym koneserzy gatunku będą mogli w pełni wyrazić siebie. Pierwsze stworzone przez Wasted Couture produkty powstały przy pojedynczym biurku na małym poddaszu w prywatnym mieszkaniu założycielki – dziś firma zatrudnia na stałe dziesięć osób i operuje w doskonale wyposażonym warsztacie. Od tego czasu do firmy dołączyło wielu artystów specjalizujących się w różnych stylistykach i materiałach.

W Wasted Couture kochają postapokalipsę i alternatywę. Przez lata tworzyli stroje i rekwizyty do największych imprez postapokaliptycznych w Europie. Inspiracją dla twórców są ich ulubione gry (Fallout, Wasteland), filmy (Mad Max, Waterworld) i własne artystyczne wizje. Tworzą z wykorzystaniem różnych materiałów: skóry, metalu, opon, kości i innych.

„Niezależnie od tego, czy tworzymy jakiś drobny dodatek, jak wisiorek lub naszywka, czy dopracowaną, spersonalizowaną kurtkę ze skóry, ręcznie malowaną i nabijaną setkami ćwieków – każdy nasz projekt tworzymy z najwyższą starannością” – opowiada Viola Sychowska, założycielka marki

Wasted Couture to pierwszy wybór dla setek osób, poszukujących unikatowych ubrań i akcesoriów, dzięki którym będą mogły nie tylko wyróżnić się na imprezach postapokaliptycznych, ale też – dzięki poszerzeniu oferty o dział alternatywny – wzbogacić swoją codzienną garderobę. Firma zrealizowała już tysiące zamówień, które trafiły w ręce klientów z całego świata. Twórcy zawsze przekazują klientowi produkt, jaki sami chcielibyśmy nosić.


Za każdym razem, gdy pojawia się nowe zlecenie, jestem tak samo szczęśliwa, jak wtedy, gdy sprzedałam swój pierwszy ręcznie robiony naszyjnik. Cieszę się, że dzięki naszej pracy ludzie z różnych miejsc na świecie mogą poczuć się pewnie, wyjątkowo, atrakcyjnie. To właśnie nasza misja – pomagać ludziom wyrażać siebie poprzez swój wygląd!”.

Przejdź do pozostałch wiadomości