/

Tytus Łajdecki – saksofonista jazzowy, pasjonat krawiectwa

Jest saksofonistą jazzowym, muzykiem, kompozytorem. Zdobywa nagrody na konkursach improwizacji jazzowej i kompozycji jazzowej. W 2020 roku założył grupę Młoda Siła Jazzu skupiającą młodych jazzmanów z całej Polski. Jest także pasjonatem krawiectwa. Od 2017 roku zajmuje się szyciem garniturów na miarę.

Na saksofonie gra od 2011 roku. Stara się aktywnie uczestniczyć w muzycznym życiu miasta, dzięki czemu w 2015 roku miał przyjemność poznać Sylwestra Ostrowskiego i zagrać wraz z Newmanem Taylorem Bakerem i Bartoszem Świątkiem na ich street Jammie. Brał udział  w warsztatach jazzowych z takimi gwiazdami światowego jazzu jak: Greg Osby, Joris Tepe, Deborah Brown, Jukka Perko, Wynton Marsalis, Kenny Garret, Fredie Hendrix, i wielu więcej. Dwa lata temu miał niesamowitą okazję spędzić dzień z mistrzem Kennym Garrettem.

Oprócz gry na saksofonie Tytus zajmuje się również krawiectwem. Jeszcze będąc w liceum, poznał swojego mistrza, który dzieląc się swoim doświadczeniem daje mu bezcenne lekcje wymierającego zawodu. Szycie w stylu bespoke to dziedzina, w której specjalizuje się coraz mniej osób, przez co staje się to swoistym dobrem luksusowym. „Przez ten czas uszyłem już wiele garniturów, spodni, marynarek, płaszczy i kamizelek nieustannie doskonaląc swoje umiejętności” – mówi Tytus.

Jego hasło to:

„Szyję Jazz, Gram Ubrania”.

Tytus ma plany na przyszłość, jego wielkim marzeniem jest połączenie obu pasji: jazzu i krawiectwa i stworzenia swojej działalności opartej na tych dwóch branżach. 

Przejdź do pozostałch wiadomości