Saileath


Portfel Pelikan współtworzy najlepsze wspomnienia. Ten wyjątkowy prezent dostarczy bliskiej Ci osobie radości na lata, a przy każdym spojrzeniu lub dotyku, przypomni o Tobie.

Portfel Pelikan to ideał dla tych, którzy cenią sobie zrównoważony rozwój, lokalność, rzemiosło, ponadczasowy styl czy wygodę użytkowania. Pelikan to zdobywa serca użytkowników dzięki swojej przejrzystości – jedno spojrzenie wystarcza, aby zobaczyć, co się w nim znajduje, a pomieści wszystko: 4-6 kart, 2-4 wizytówki, banknoty i kilka drobnych przedmiotów. Jego kompaktowe rozmiary (8,5 cm x 11 cm) sprawiają, że jest praktyczny do noszenia w marynarce, a także mieści się w niewielkich kieszeniach czy torebkach.

Portfel Pelikan zaprojektowany jest w autorskiej idei One For Life oraz szyty ręcznie, tradycyjnymi technikami kaletniczymi ze skór garbowanych roślinnie. Dla utrzymania doskonałej formy, do każdego portfela dołączany jest zestaw naprawczo-pielęgnacyjny, lniany woreczek zapewniający ochronę oraz kod na doroczną konserwację.

Podsumowując, Pelikan to nie tylko praktyczny dodatek, to historia i wartość, którą można pielęgnować przez lata. To prezent na co dzień, który staje się częścią wyjątkowej opowieści, przypominając o chwili wręczenia i wartościach, które są bliskie obdarowanej osobie.

Dlaczego wybrać porfel od Saileath?

Klienci Saileath chętnie zamawiają przedmioty, które stają się ważnym prezentem dla ich bliskich i w większości takich sytuacji wybierają portfel Pelikan. Cały proces wytwarzania odbywa się w szczecińskiej firmie, kontynuującej rodzinne tradycje kaletnicze. Ręczne wykonanie oraz naturalne materiały sprawiają, że każdy Pelikan jest unikatowy. Projekt OneForLife zapewnia, że portfel z biegiem czasu nie będzie sprawiać problemów, oferując różnorodne usługi Saileath, takie jak doroczna konserwacja, renowacja, naprawa czy upcycling. Uniwersalny krój portfela umożliwia przekazanie go kolejnym pokoleniom, niezależnie od płci czy wieku. Portfel jest elementem kapsuły, którą można uzupełniać o nowe produkty, zachowując spójność i kompatybilność.

Saileath, to marka w której tradycyjne techniki rzemiosła łączą się z autorską koncepcją projektowania w autorskiej idei One For Life. Każdy przedmiot szyty jest ręcznie w lokalnej pracowni, z trwałych skór garbowanych roślinnie. Jako projektantka, nie chciałam przykładać ręki do tworzenia przedmiotów „na jeden sezon”. Saileath powstało z potrzeby tworzenia rzeczy na lata. Pierwotna forma wyrobu może się zmieniać w trakcie używania, wprowadzania modyfikacji, naprawiania, renowacji czy upcyklingu.

Więcej informacji o firmie i jej produktach znajdziesz na