Qualia caffe


Kawa Szczeciński Sztos – zrobiona w Szczecinie, wypalona przez mistrza!

Szczeciński Sztos 7.0 to kawa sztos! Nazwa nie jest tutaj przypadkowa, w opakowaniu kryją się tylko wysokiej jakości, świeżo wypalone ziarna z Brazylii i Etiopii. To bestseller wśród kaw z linii Szczecińskie Klimaty w zachodniopomorskiej palarni Qualia. Kawa pochodzi z lokalnej palarni, jest intensywna w smaku, słodka i mało kwaśna, w jej profilu sensorycznym można odnaleźć marcepan, kwiaty i kakao. To 100% arabica, która nawiązuje zarówno nazwą, jak i grafiką do stolicy Pomorza Zachodniego, została wypalona pod tradycyjne metody parzenia.

Szczeciński Sztos 7.0 to kawa wypalona w naszej lokalnej palarni Qualia Caffe przez Head Roastera a jednocześnie Mistrza Polski Roasting 2020 oraz Wicemistrza Polski Roasting 2022 – Pawła Drzażdżewskiego.

Dlaczego warto wybrać kawę z palarni Qualia Caffe?

Magię świąt Bożego Narodzenia tworzą niepowtarzalne zapachy i smaki, to one przywołują wiele miłych wspomnień – jak np. smak i zapach świeżo zaparzonej kawy. Szczeciński Sztos 7.0 idealnie komponuje się podczas rodzinnych spotkań i sprawdza jako pyszny prezent dla bliskiej osoby. Wyjątkowy smak, wysoka jakość kawy i piękne opakowanie z grafiką nawiązującą do szczecińskich dźwigozaurów, notabene zaprojektowaną przez szczecińskiego artystę i grafika Łukasza Bogdanowicza z ONWALL – to kawa doskonała na upominek, szczególnie ze Szczecina!

Qualia Caffe to rodzinna firma, wywodzącą się ze Szczecina, której początki sięgają 1995 roku. Ciekawość i pasja do kawowego świata doprowadziła ich do momentu, w którym postanowili działać w branży na wielu płaszczyznach. W rzemieślniczej palarni kawy tworzą autorskie kawy z segmentu premium oraz speciality. Szczeciński Sztos 7.0 jest częścią serii Szczecińskie Klimaty. Współpracują z Mistrzem Polski Roasting z ramienia najważniejszego stowarzyszenia kawowego Specialty Cofffee Association, wszedł on do elitarnego grona „TeamPoland” zrzeszającego wszystkich Mistrzów Polski w kawowych dyscyplinach i reprezentował kraj na Mistrzostwach Świata 2022 w paleniu kawy w Mediolanie.

Więcej informacji o firmie i jej produktach znajdziesz na