Olma (Eco Practic)

„Jesteśmy ludźmi, którzy postanowili sprawę ekologii wziąć w swoje ręce. Worki z rolki są naszą odpowiedzią na ochronę środowiska i dbałość o planetę. Testerami produktów najpierw są nasze rodziny i znajomi oraz ukochane psy – Beza i Juna, które towarzyszą nam każdego dnia. Pozytywne opinie naszych klientów ciągle motywują nas do dalszego rozwoju”.

Eco Practic to rodzinna firma, produkująca w 100% biodegradowalne (kompostowalne) woreczki i torby do użytku domowego. Powołała do życia projekt o nazwie Worki z rolki, skupiający się na innowacyjnym produkcie, który ulega degradacji po kompostowaniu w maksymalnie 180 dni, bez szkody dla środowiska. Wszystkie produkty dostępne są zarówno w sprzedaży detalicznej jak i hurtowej. Woreczków na psie odchody czy worków do użytku w domu lub samochodzie jest na rynku bardzo dużo, jednak o wyjątkowości produktów przedsiębiorstwa świadczy fakt, że wykonane są w 100% z roślin- 40% skrobi kukurydzianej, 50% PBAT (biodegradowalny losowy kopolimer) oraz 9,99% jadalnej gliceryny roślinnej. Wszystkie z nich są całkowicie kompostowalne i biodegradowalne oraz przygotowane do certyfikacji zgodnie z normami kompostowania EN 13432. Właścicielem marki Eco Practic jest OLMA Sp. z o.o.

„Naszym marzeniem jest stworzenie gamy produktów, które realnie staną się substytutem dla wszystkich plastikowych toreb w domu – worki na śmieci, worki do przechowywania żywności, torby spożywcze, woreczki na psie odchody. Chcemy mieć w okresie 5 lat portfolio ok. 70 różnych produktów. Chcemy być nr 1 w dostarczaniu ekologicznych rozwiązań do domu, wzorem do naśladowania dla innych producentów – z korzyścią dla wszystkich, szczególnie dla środowiska”.

www.workizrolki.pl

OLMA Sp. z o.o. ul. Słoneczna 6 72-350 Pogorzelica