/

Ola Słowiak – O.S. biżuteria

Ola Słowiak swoją autorską markę O.S. prowadzi od 2015 roku. Początkowo wykonywała tylko pojedyncze egzemplarze na zamówienie, później stworzyła powtarzalne projekty, które dostępne są w bardzo limitowanych ilościach.

„Zaczęło się od tego, że robiłam rzeczy dla siebie, które spodobały się moim koleżankom i dziewczynom wokół. Za każdym razem zaczynam projektowanie z myślą o użytkowniczce – czasami jestem to ja, a czasami któraś z moich znajomych albo klientek.”

Ola Słowiak projektuje biżuterię i własnoręcznie wykonuje ją w swojej pracowni. Stąd trafia ona do profesjonalnego zakładu złotniczego, gdzie jest wykańczana, polerowana i złocona. Korzysta z całego spektrum technik złotniczych, które pozwalają jej tworzyć kolekcje dostępne „od ręki” jednak nadal nie ma aspiracji do produkcji masowej. Korzysta z unikatowych, naturalnych dodatków, które zapewniają wyjątkowość produktów. Sama rzeźbi modele, które następnie są odlewane w srebrze. Unika gotowych rozwiązań i prefabrykatów. Inspiruje się biżuterią vintage.

„Co ważne biżuteria powstaje moimi rękami, pod okiem Mistrza Złotnictwa. Z przyjemnością realizuję również zamówienia specjalne, kreatywność użytkowników jest nieograniczona, bardzo cieszy mnie fakt, że to ja mogę zrealizować czyjeś marzenia np. o tym jak mają wyglądać obrączki czy pierścionek zaręczynowy. Uwielbiam projektować wyjątkowe elementy biżuterii, zarówno bazujące na moich kolekcjach jak i indywidualne pomysły.”

Firma O.S. cały czas rozwija swoją markę. Tworzone są nowe kolekcje biżuterii – coraz lepsze, coraz ciekawsze. Poszukiwane są unikatowe elementy biżuterii, zarówno na targach jak i w zbiorach przyjaciół i znajomych. Jak mówi Ola – „Nigdy nie wiadomo co ciekawego może kryć stara skrzynia sprzed lat ukryta na strychu.”

 

Przejdź do pozostałch wiadomości