/

Niebylemydło – Patrycja Bogdaniec

Patrycja Bogdaniec pochodzi z Goleniowa. Ukończyła studia na kierunku biotechnologia medyczna na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, co pozwoliło jej lepiej poznać biochemię i procesy zachodzące w skórze. Od lat pasjonuje się kosmetykami, zarówno od strony użytkowej jak i produkcyjnej, oraz naturalną pielęgnacją.

 Patrycja przeprowadza własne eksperymenty kosmetyczne. Zafascynowały ją ogromne możliwości wykorzystania naturalnych składników i umieszczenia ich w kosmetykach, np. w pachnących kostkach mydła. Prowadzi manufakturę kosmetyków naturalnych Niebylemydło. Jej pracownia mieści się w Nowogardzie.

 „Manufaktura Niebylemydło spełnia europejskie standardy produkcji. Uruchomiłam sklep internetowy na stronie niebylemydlo.pl. Pojawiam się również na różnych targach i bazarach. Swoją wiedzę regularnie poszerzam na branżowych kursach.”

Patrycja uwielbia wykorzystywać olejki eteryczne, które poprawiają nastrój swoimi naturalnymi zapachami i dodatkowo korzystnie działają na skórę. Wykorzystuje ekstrakty roślinne pełne witamin, minerałów i antyoksydantów. Dba o estetykę, jakość surowców oraz ograniczenie produkcji śmieci.

Dodatkowo Patrycja współpracuje z firmami w tworzeniu nowych kosmetyków i marek kosmetycznych. Pisze receptury, wykonuje oceny bezpieczeństwa oraz badania stabilności i kompatybilności z opakowaniem. Rejestruje nowe produkty na rynku europejskim, pomaga wdrożyć system GMP oraz optymalizować procesy w małych firmach produkcyjnych (manufakturach).

Prowadzi poradnik związany z rejestracją kosmetyków na stronie safetyassessor.pl.

Przejdź do pozostałch wiadomości