/

Navikula – Karolina Jabłońska

 

Tworzy z pasją do natury, z którą stara się żyć w harmonii. Ma głowę pełną pomysłów i uwielbia nimi zarażać innych. Kilka lat temu zdecydowała, że rzuca wszystko i rusza w świat. Tak zaczęła się przygoda życia, która pozwoliła jej zobaczyć kawał świata, zakochać się w naturze, poznać inspirujących ludzi. W naturze odnalazła spokój i chce ją mieć blisko siebie.

Bycie Eko w dzisiejszych czasach jest trudne. Z każdej strony jesteśmy zarzucani produktami,  które po jednym użyciu nadają się tylko na wysypisko. Mimo trudności pamiętajmy, że liczą się nasze najmniejsze starania i świadome wybory. Nie musimy obracać naszego stylu życia o 180 stopni, ale małymi krokami możemy wpływać na zmianę podejścia do degradacji środowiska.

Drastyczny widok pewnego miasta pośrodku Amazonii uświadomił Karolinie, że ilość produkowanych odpadów to problem całego świata. Inaczej sprawa ma się kiedy się o tym słyszy, a inaczej kiedy faktycznie widziało się skutki zaniedbań ludzkości. Obudziło to w niej chęć oddania Ziemi czegoś w zamian. Tak właśnie powstała Navikula- produkt stworzony z sercem dla roślin i dla ekologii.

Nazwa firmy zainspirowana jest planktonem Navicula, który wytwarza ponad 50 % tlenu na świecie. Wybierając doniczki ekologiczne chronimy oceany, które są domem dla planktonu. Dodatkowo sadząc nowe rośliny i drzewa przyłączamy się do produkcji tlenu.

„Jako producent doniczek Navikula, wybieram materiały z recyklingu, upcyclingu (daję drugie życie banerom reklamowym), oraz tkaniny uważane za najbardziej ekologiczne na świecie – konopię i len. Inwestując w materiały redukujące ilość odpadów i pochłaniające ogromną ilość dwutlenku węgla, inwestuję w przyszłość. Dodatkowo przyjęłam zasadę, że każdy zakup to przeznaczone 5% od wartości doniczki na dotację adopcji i sadzenia drzew w Amazonii. Oprócz tego bardzo doceniam kreatywność i praktyczne rozwiązania. Moje doniczki dają wybór, można ich użyć nie tylko jako osłonki na ulubioną roślinę ale np. mogą pełnić funkcję kosmetyczki, koszyka czy pojemnika na dziecięce zabawki. Wybór należy do użytkownika”.

Przejdź do pozostałch wiadomości