Guldeny Księcia Bogusława


Przenieś się w czasie i zdobądź złote Guldeny Księcia Bogusława.

Prezent, który sprawi radość małym i dużym to  „Guldeny Księcia Bogusława” – planszówka, oparta na wielokrotnie nagradzanej mechanice Schotten-Totten, umożliwiająca taktyczną, emocjonalną rozgrywkę między 2 osobami o zwycięstwo nad daną przestrzenią. Tym razem areną jest średniowieczny Szczecin, stolica Księstwa Pomorskiego. Gra ma walor rozrywkowy i edukacyjny, podobnie jak „Kupiec szczeciński”, dotąd cieszący się niesłabnącym powodzeniem.

„Średniowieczny” design, jakość wykonania, zakorzenienie w historii regionu czynią z gry narzędzie mądrej zabawy i elegancki upominek. „Guldeny Księcia Bogusława” stanowią unikatowe połączenie rozrywki, elegancji i wiedzy. Ponadto, proponowany produkt jest premierowy. Dodatkowo – ze względu na tematykę – stanowi znakomite podsumowanie roku 2023 – Roku Bogusława X.

Dlaczego warto wybrać tę grę planszową?

Gra jest ściśle powiązana tematycznie z Pomorzem Zachodnim, popularyzując wiedzę, buduje lokalną tożsamość.

Gry bez prądu budują wspólnotę i wspólnie przeżywane emocje, bez udziału komputera czy smartfonu. Mają walor socjalizacyjny, są korzystne dla kondycji psychologicznej. Stąd też są niezmiennie modne i obecnie – coraz bardziej popularne.

Gra jest wykonana 95% z papieru, jest biodegradowalna. Drewno użyte do produkcji pionków ma certyfikat FSC. Woreczek na elementy wykonany jest w 100% z lnu.

Wydawcą gry jest firma Petersen – twórca m.in Kupca Szczecińskiego.

Więcej informacji o firmie i jej produktach znajdziesz na