Foonka


Spakuj więcej, płacąc mniej! Twój sekret podróżowania smart.

Bagaż w nowym wymiarze! Z naszą poszewką na poduszkę, każda podróż staje się lżejsza.

Poszewka podróżna “oszustka”, która po wypełnieniu mniejszymi rzeczami, takimi jak bielizna, koszulki, czy ręcznik, staje się wygodną poduszką w kształcie rogala. W sam raz do pociągu lub samolotu, jako dodatkowy i przy okazji nieodpłatny bagaż. Produkt uszyty jest ze ścinków przepikowanych tkanin pozostałych z produkcji pledów. Jest to rozwiązanie nie tylko kreatywne, ale również wyprodukowane w zrównoważony sposób zgodnie z wyznawaną przez firmę zasadą less-waste.

Dlaczego warto wybrać produkt od Foonka?

Poszewka „Oszustka” jest innowacyjnym i nieszablonowym rozwiązaniem, które pozwala trochę zagrać na nosie liniom lotniczym i ich sposobami na ograniczenie ilości darmowego bagażu. Jest to produkt uniwersalny, odpowiedni dla każdego bez względu na wiek, czy narodowość. Najważniejszą cechą podróżnej poszewki jest to, że uszyta jest z produkcyjnych ścinków. Dzięki wyjątkowym wzorom tkanin, każda poszewka jest inna. Wręczają taki prezent można śmiało stwierdzić, że obdarowana osoba otrzyma coś bardzo praktycznego, użytecznego, wykonanego w 100% w Polsce, uszytego w Szczecinie i co najważniejsze ekologicznego.

Foonka to marka, której pościele i akcesoria tekstylne łatwo rozpoznać. Polska marka inspirację do swoich produktów zaczerpnęła z tęsknoty za spokojnym życiem na wsi, błogim 'nicnierobieniem’ i wylegiwaniem się w stogu siana. Twórcy marki,  proponują w swoim katalogu tekstylia do domu ozdobione niezwykle realistycznymi fotografikami przedstawiającymi siano, słomę, mech i wiele innych. Od 2019, kiedy firma powiększyła się o własną szwalnię, są w stanie, oprócz stałej produkcji kreatywnie zarządzać odpadami produkcyjnymi. Ich dział produktów less-waste ciągle się powiększa, a sposób działania firmy został w 2021 doceniony przez Komisję Europejską, która opisała ich działalność w raporcie o dobrych praktykach stosowanych przez europejskie firmy temacie zrównoważonej produkcji. Wzory ich tkanin zdobyły mnóstwo nagród i wyróżnień za design, takich jak German Design Award, European Product Design Award, Must Have!, Dobry Wzór.

Więcej informacji o firmie i jej produktach znajdziesz na