/

Expose Akcesoria

Projektantką marki jest Magda Zgórska. Swoją przygodę z projektowaniem ozdób rozpoczęła w Irlandii. Tam przez kilka lat miała okazję zapoznać się z procesem ich tworzenia oraz po uszy zagłębić się w modzie na nietuzinkowe nakrycia głowy. Coś, co zaczęło się jako hobby, szybko przerodziło się w prawdziwą pasję, a z czasem również i w profesję. Początki własnego biznesu w Polsce były skromne a pomysł, by zrobić z tworzenia dodatków do włosów stałe zajęcie zrodził się po prostu pod wpływem impulsu.

Pracownia Expose powstała w 2011 roku w Szczecinie jako pierwsza w Polsce pracownia zajmująca się wykonywaniem misternych nakryć głowy zwanych fascynatorami. Od tamtego czasu pojęcie to stało się szerzej znane, a ozdoby projektowane w Atelier coraz popularniejsze. Od momentu powstania firma stawiała sobie za cel, by w każdą ozdobę do włosów tchnąć oryginalność i piękno. Marka Expose Akcesoria jest już rozpoznawalna i znana wśród Polek.

„To mnie bardzo cieszy że coś, co zrodziło się z hobby stało się sposobem na życie.”

Od 2014 roku Expose prowadzi również sklep stacjonarny i showroom w Szczecinie. Klientki mogą w przytulnej atmosferze wybierać spośród setek ozdób. Dzięki pomocy projektantki można dobrać idealną ozdobę na swój wielki dzień lub do codziennej stylizacji. Showroom działa aktualnie przy ulicy Fryderyka Chopina 22.

Dzięki staraniom Magdy słowo fascynator zaczęło być coraz bardziej naturalne i modne. Fascynatory zaczęły pojawiać się w czasopismach, na okładkach gazet, w mediach społecznościowych i w telewizji śniadaniowej. Dziś klientki śmiało sięgają po fascynatory, gdy chcą poczuć się wyjątkowo i podkreślić ważność wydarzenia.

Magda hołduje starej szkole modniarskiej. Korzysta z tradycyjnych materiałów: sztywnego sinamay’u, elastycznej krynoliny, tajemniczej woalki, eleganckiego filcu i przede wszystkim piór, które niesamowicie dodają lekkości każdemu projektowi. Dla Magdy piękno sztuki modniarskiej tkwi w jej unikatowości – każdy toczek lub fascynator jest inny od poprzedniego.

Magda inspirację do pracy znajduje wszędzie – w rozmowach z przyjaciółkami i klientkami, w kolorach natury oraz na Instagramie.

„Często otrzymuję telefony lub maile, że moje projekty zachwyciły, że panie czuły się wyjątkowo. To jest prawdziwa nagroda dla twórcy”.

Zaprojektowała już ponad 3000 ozdób, a w każdą z nich włożyła cząstkę siebie. Nadal jednak poszukuje recepty na fascynator idealny i chyba nigdy nie przestanie. Ozdoby, które wykonuje były już w niezliczonych sesjach zdjęciowych. Zdobiły głowy celebrytów. Są też widoczne podczas różnych konkursów kapeluszy na wyścigach konnych. Najważniejsze jednak, że są wciąż wybierane przez nowe panie, pragnące czegoś wyjątkowego, unikalnego, co wyróżni je z tłumu.

Przejdź do pozostałch wiadomości