/

Dr Joanna Jurga – „Człowiek i wyzwania jutra” na Konferencji Pomorze Zachodnie Innowacyjne Kreatywne Nowoczesne

Z wykształcenia jest architektką wnętrz i wzorniczką przemysłową (uwielbia feminatywy). Zawodowo projektuje przestrzenie do życia w izolacji. Bada działania ludzkich zmysłów i tworzy rozwiązania dla przebodźcowanych umysłów i ciał. Zajmuje się poczuciem bezpieczeństwa w przestrzeni i projektowaniem dla przyszłości. Wykłada, pracuje nad komfortem i jakością życia. Gotuje roślinnie, nałogowo czyta książki, a także nagrywa podcast #Bezpiecznik

Podczas konferencji Pomorze Zachodnie Innowacyjne/Kreatywne/Nowoczesne dr Joanna Jurga z Isolation Institute przeniosła nas do przyszłości.

Joanna opowiedziała o tym jak zmieniają się świat oraz podejście do biznesu. Jak będziemy funkcjonować w najbliższej przyszłości nie tylko na Ziemi ale również na Marsie i na Księżycu. Dzięki niej wiemy, że sen jest najważniejszy, a bez niego nie ma kreatywności. Ilość nowych zawodów zwiększa się z dnia na dzień, a innowacyjne, jednak nadal sensoryczne podejście do tematu jedzenia sprawi, że zaczniemy skupiać się na jego funkcjonalności nie zapominając o wizualnej stronie. Robotyzacja i podejście Elona Muska do biznesu to nowy kierunek, któremu wchodzące na rynek pracy pokolenie Z ufa bardziej, niż starzejącemu się pokoleniu milenialsów. Podkreślając, że otwartość i płynność pomoże nam przetrwać w tak szybko zmieniającej się przyszłości, zachęciła i zainspirowała do działania.

Dr Joanna Jurga

Badaczka w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego oraz wykładowczyni w School of Form Uniwersytetu SWPS. Specjalistka projektowania dedykowanego poczuciu bezpieczeństwa. W swojej pracy chętnie porusza zagadnienia z zakresu designu synestetycznego i spekulatywnego. Analogowa astronautka i dwukrotna komandorka symulacji misji kosmicznych w Mobilnej Stacji Badawczej Lunares.

Nauczycielka medytacji i pasjonatka kosmosu. Współpracowała przy projektach badawczych z infuture hatalska foresight institute i Instytutem Kontekstów Pracy. Wyróżniona na międzynarodowych wystawach i festiwalach, takich jak Łódź Design Festival, Gdynia Design Days czy Dutch Design Week. Finalistka konkursów MakeMe, Young Polish Designer, Innovation Ad oraz Jutronauci. Jurorka konkursów związanych z projektowaniem.

Więcej na temat przyszłości dowiecie się z podcastu #Bezpiecznik

Więcej na:

Przejdź do pozostałch wiadomości