Unia Europejska (logo) Pomorze Zachodnie (logo)

Szczecińska Manufaktura Czekolady ODERRO

5
miejsce w rankingu Mikroprzedsiębiorstwa

Firma

Szczecińska Manufaktura Czekolady ODERRO

Właściciel

Alicja Kowalska

Giełda śpi
Zagłosuj - czekają atrakcyjne nagrody!

Wystarczy zarejestrować się jako gracz i zacząć inwestować wirtualne monety!

Biorąc udział w grze Giełda Biznesu:

 • spróbujesz swoich sił jako inwestor
 • poznasz biznesy z Pomorza Zachodniego
 • weźmiesz udział w rywalizacji o Apple iPad 128GB Wi-Fi
Zobacz jak zagłosować!
 • „Rób to z pasją albo wcale” (Do it with passion or not at all)”.

  Alicja Kowalska: Jestem osobą o wielu pasjach, którą życie obdarowało zdolnymi dłoniami i kreatywną duszą. Nadszedł nowy etap rozwoju pasji do czarujących smaków i zapachów.

 • 1
  Jak to się zaczęło?

  W 2016 roku, w 70. roku działalności PPC Gryf, miałam okazję po raz pierwszy zobaczyć od środka szczecińską fabrykę czekolady. Byłam oczarowana. Zaobserwowałam też reakcje szczecinian dopytujących się, dlaczego Gryf już nie produkuje wyrobów detalicznych. Pomyślałam: jest popyt, trzeba więc spróbować przywrócić produkt.

 • 2
  Pasja w biznesie

  Pasja to jedna z najważniejszych iskier w moim życiu i w moim biznesie. To ona motywuje mnie do wymyślania nowych smaków i nowych produktów, jak również pozwala realizować się w projektowaniu opakowań, robieniu projektów graficznych czy zdjęć produktów.

 • 3
  Pomysł na biznes

  Manufaktura ODERRO zajmuje się rzemieślniczą produkcją wyrobów z czekolady, z fabryki Gryf (ze wskazaniem na producenta czekolady jako atut produktu). Marka Czekoladowe Historie w zamyśle ma charakter lokalny, stąd opakowanie nawiązujące do nadwodnego położenia Szczecina i nazwy czekoladek odnoszące się do specyfiki tego miasta.

 • 4
  Jak korzystasz z atutów Pomorza Zachodniego?

  Czekoladowe Historie nie powstałyby, gdyby nie lokalnie wytwarzana czekolada. Pomysłu na biznes nie byłoby, gdyby nie przygraniczna lokalizacja. Region licznie odwiedzają turyści, zwłaszcza niemieccy i skandynawscy, działają tu firmy, które goszczą u siebie partnerów biznesowych. Z myślą o nich stworzyłam Czekoladowe Historie jako produkt prezentowy z „miasta pachnącego czekoladą”. Jednocześnie produkt ma uzupełnić lokalną tożsamość o związany z regionem smak.

 • 5
  3 rzeczy, które wyróżniają firmę
  • Wyjątkowa czekolada Gryf.
  • Wysoka jakość produktu – pełny, naturalny smak bez dodatku tłuszczu palmowego, barwników i sztucznych aromatów.
  • Kompleksowość i elastyczność – projekty opakowań np. z logo, stworzenie zupełnie nowego smaku i nowego produktu na indywidualne zamówienia.
 • Ciekawe statystyki

  18.04.2018 roku Manufaktura ODERRO sprzedała pierwsze czekoladki do jednej z lokalnych firm. Pierwsze testowa partia produktów była oceniana przez grupę konsumentów 4 miesiące wcześniej. Rok później Czekoladowe Historie zdobyły wyróżnienie w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” w kategorii Produkt Regionalny. Tylko 3 lub 4 składniki (poza czekoladą) ma większość czekoladek ODERRO.

 • 6
  Plany na przyszłość

  W planach są kolejne wyroby Manufaktury ODERRO oparte o czekoladę z fabryki Gryf, nawiązujące do niegdysiejszych produktów z uwzględnieniem współczesnych trendów i preferencji konsumentów, w tym idei produktów regionalnych, powstających z tego, co oferują lokalni producenci. Chciałabym otworzyć czekoladziarnię ze sklepem i częścią muzealną pokazującą historię działalności fabryki Gryf. Miejsce to da również możliwość wirtualnej i sensorycznej wycieczki po naszej czekoladowej fabryce.

Wróć do giełdy
Twoja przeglądarka jest nieaktualna! Może to powodować kłopoty z bezpieczeństwem oraz nieprawidłowe wyświetlanie stron. Zaaktualizuj swoją przeglądarkę lub pobierz jedną z następujacych: Firefox, Chrome, Opera.