/

Audio ImpET – Tomasz i Krzysztof Kaminscy

ImpET to firma rodzinna. Synowie pana Tomasza są absolwentami Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego (dawniej Politechniki Szczecińskiej) co wykorzystują w codziennej pracy w firmie.

Pan Tomasz Kaminski zaczynał od zera. „Znajomy powiedział mi, że ma do sprzedania  paprykę. I w tej samej fabryce, w której była ta papryka, mieli też gitary. Skąd? Nie wiadomo. Branża muzyczna była jednak bliższa memu sercu. W duszy siedzieli mi wówczas Pink Floyd, Deep Purple czy Led Zeppelin”. Tak zamiast papryki Tomasz sprzedał około 1000 bułgarskich gitar.

Żeby mieć pewność, że gitary się spodobają, trzeba było je najpierw odpowiednio przygotować. Zmienić struny z metalowych na nylonowe – nikt nie zwracał uwagi, czy to gitara akustyczna, czy klasyczna. Przy okazji pan Tomasz umieszczał w pudle rezonansowym naklejkę z nazwą firmy (ImpET – akronim od Import Export Trade). Dzięki temu po latach można było ustalić, że jedną z właścicielek bułgarskich gitar została przyszła synowa początkującego biznesmena, wtedy dla niego zupełnie obca osoba.

Nabyte przy przygotowywaniu gitar doświadczenie oraz współpraca z lokalnym sklepem muzycznym pozwoliły na założenie serwisu. Można u nich naprawić sprzęt audio, w który nikt już nie wierzy. Od starych lampowych wzmacniaczy po nowoczesne audiozabawki. ImpET jest też autoryzowanym serwisem kilku rozpoznawalnych marek, w tym na przykład Yamahy, która ma w całym kraju takich punktów raptem kilka. Najbliższy w Poznaniu lub Gdyni. Co ich motywuje do pracy ?

„Największą satysfakcję dają cięższe prace, gdzie potrzebne są schematy, oscyloskop i trochę naszego doświadczenia. Są też pianina przywożone na przykład z zagranicy, które były w serwisach, gdzie stwierdzano, że płyta cyfrowa jest uszkodzona i koniec. A nam się to udało naprawić i jest to bardzo motywujące. I żebyśmy dobrze się zrozumieli – nam również nie zawsze się udaje, ale często jest sukces i to spora satysfakcja, i radość klienta”.

ImpET otrzymał niedawno z rąk prezydenta Krzystka certyfikat marki „Zrobione w Szczecinie”. Doceniono (projektowane i składane na miejscu) instalacyjne produkty pro audio SKYLARK, wykorzystywane w instalacjach radiowęzłowych oraz do projektów symulatorów robionych przez inną szczecińską firmę. Te wyspecjalizowane urządzenia są uzupełnieniem do nagłośnienia już istniejącego lub jako pomoc przy sprzęcie rejestrującym czy estradowym/studyjnym. Urządzenia SKYLARK, które produkuje firma są budowane od podstaw. Firma oferuje między innymi własne efekty gitarowe,  czy wzmacniacze audio, ale to nie koniec.

Oprócz urządzeń instalacyjnych firma projektuje płytki pcb na potrzeby własnych projektów lub pod konkretne zamówienie klientów. Każdy może się zgłosić – żeby zrobić coś jednostkowego albo dużo powtarzalnych urządzeń. Między innymi w ostatnim czasie firma pomagała w odtworzeniu płytek elektronicznych do kultowego amplitunera czy też wzmacniacza dźwiękowego wielkości małego opuszka palca.

Poza serwisem i produkcją własnych urządzeń Kaminscy zajmują się też instalacjami radiowęzłowymi czy po prostu nagłośnieniem w przeróżnych obiektach.

Przejdź do pozostałch wiadomości