/

Artile Manufaktura Płytek Ceramicznych

Marta Dzięgielewska jest właścicielką firmy Artile Manufaktura Płytek Ceramicznych. Produkuje ręcznie formowane kafelki, mozaiki i różnego rodzaju dekory ścienne.

Z zawodu jest archeologiem, rzemiosło artystyczne i ceramika były istotnym materiałem służącym do badań oraz podstawą codziennej pracy, co zainspirowało ją do założenia własnej firmy w tej dziedzinie. Pomysł na firmę, której domeną miały stać się wyjątkowe, artystyczne produkty z kategorii materiałów wykończeniowych, powstał w wyniku chęci połączenia doświadczenia zawodowego z pasją. Choć rękodzieło to niełatwy biznes, wciąż tworzy i realizuje kolejne projekty.

class="wp-block-quote">

„Produkcja ceramicznych kafli wydała mi się dobrym kierunkiem rozwoju, ponieważ to prężnie rozwijająca się branża, w której równie istotnym czynnikiem co funkcjonalność, jest także dobry design”.

Marta jest laureatką V edycji konkursu „Firma na Start”, organizowanego przez miasto Koszalin wraz z Partnerami.

„Wsparcie finansowe, które otrzymałam jak i wiele innych nagród, przyczyniło się do przyspieszenia inwestycji i promocji marki w regionie. Moi Klienci doceniają wszelkie walory użytkowe i estetyczne, jakimi charakteryzują się ręcznie formowane płytki ceramiczne. Oczekują wyjątkowości produktu, na którym widać pracę ludzkich rąk i inwestują w ten produkt, ponieważ wiedzą, że dosłownie każda płytka wyprodukowana w manufakturze jest unikatowa”.

Klienci firmy Artile Manufaktura Płytek Ceramicznych decydują o każdym aspekcie technicznym i wizualnym, w zasadzie projektują sobie płytki od podstaw. Decydują o rozmiarze i rodzaju szkliwa, wybierają zdobienie. Czasem są to dość niecodzienne projekty, będące artystycznym wyzwaniem, ale na tym właśnie polega ta praca.

„W najbliższym czasie planuję rozszerzenie swojej działalności w kierunku prowadzenia regularnych warsztatów ceramicznych dla dzieci i dorosłych”.

Marta Dzięgielewska podziwia ludzi kreatywnych potrafiących tchnąć w rzeczy codziennego użytku artystyczną nutę. Sama stara się iść tą właśnie drogą, tworząc jedyne w swoim rodzaju płytki ceramiczne, które łączą w sobie jakość, styl oraz funkcjonalność.

Przejdź do pozostałch wiadomości