TOWARZYSTWO HANDLOWE „ALPLAST”

„Zaczynaliśmy jako sklepik komputerowy. Z biegiem lat staliśmy się producentem urządzeń elektronicznych oraz liczącym się dostawcą kontraktowym. Z naszych usług korzystają liderzy branży ICT znani na całym świecie”.

Towarzystwo Handlowe ALPLAST działa na rynku ICT  od 1994 roku. Na przestrzeni ostatnich 10 lat przedsiębiorstwo urosło ponad pięciokrotnie. Obecnie posiada cztery zakłady produkcyjne oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe, w których pracuje niemal 50 osób. T.H. ALPLAST jest jedyną polską firmą, która opracowała i wdrożyła unikatowy na skalę europejską system wytwarzania beznarzędziowych obudów komputerowych oraz opatentowała i wprowadziła do produkcji autorskie rozwiązanie modułowych zasilaczy stałoprądowych. Zasilacze i obudowy wykorzystywane są później do tworzenia autorskich rozwiązań sprzętowych. Przedsiębiorstwo stało się również producentem zaawansowanych rozwiązań związanych z programowaniem układów pamięci UEFI BIOS będących podstawowym systemem wejścia/wyjścia komputera. Z autorskich rozwiązań GreenFlow związanych z personalizacją BIOS UEFI korzystają światowi liderzy branży, będący jednymi z największych producentów płyt głównych na świecie. W 2020 roku włączając się w walkę z pandemią COVID-19 spółka zaprojektowała i wdrożyła do produkcji autorskie rozwiązania ochronne, w tym gamę urządzeń do bezdotykowej dezynfekcji.

„Monitorujemy rynek, jesteśmy otwarci na innowacje i ciągle chcemy się rozwijać. Chcielibyśmy w ciągu 5 lat stać się znaczącym producentem robotów AMR (Autonomous Mobile Robots) opartych o wypracowane przez nas algorytmy sztucznej inteligencji. W tym zakresie wszystko jeszcze przed nami”.

www.alplast.com.pl

ul. Śliwkowa 1, Niekanin 78-100 Kołobrzeg